Da li o LEČENJU znamo sve što TREBA da znamo Informacije koje SPASAVAJU život!

Samo 20 odsto pacijenata saznaje za inovativne terapije od lekara, koji uglavnom nemaju dovoljno vremena kako bi im se posvetili i pružili im adekvatne informacije, pokazalo je, između ostalog, istraživanje o informisanosti pacijenata o uslovima i mogućnostima lečenja u Srbiji, koje je predstavilo Udruženje pacijenata Srbije.

Pitajte svog lekara da li postoje inovativni lekovi za vašu bolest

– Značaj rada udruženja se prvenstveno vezuje za informisanje članstva o postojanju inovativnih terapija za njihovu bolest (64,6 odsto), stvaranje svesti u javnosti o pravima na inovativne lekove, radom usmerenim na uvrštavanje inovativnih lekova na liste (59,3 odsto) i predstavljanjem glasa pacijenata (59,3 odsto) – navodi Snežana Đapić iz Biroa za društvena istraživanja BIRODI.

Savo Pilipović, predsednik Udruženja pacijenata Srbije, kako kaže, jedan je od 23 odsto pacijenata koji su saznali da postoje i kliničke studije u inostranstvu (pored onih u našoj zemlji), gde je moguće primiti lekove u eksperimentalnoj fazi.

Ceo tekst možete pročitati OVDE!