Okrugli sto na temu Kuda ide srpsko zdravstvo

Udruženje pacijenata Srbije je u utorak 12.aprila 2022. godine u Zemunu, u sali pozorišta Madlenianum organizovalo okrugli sto pod nazivom „Kuda ide srpsko zdravstvo“ na kom su učestvovali dr Mirsad Đerlek – državni sekretar Ministarstva zdravlja, dr Jelena Janković i dr Dragana Vujičić – pomoćnice ministra zdravlja, prof. dr Sanja Radojević-Škodrić – direktorka Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, mr Jovana Milovanović – direktor Sektora za lekove i farmaekonomiju RFZO, doc. dr Verica Jovanović – direktorka Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“, dr sci ph Marija Čarapić – predstavnik Agencije za lekove i medicinska sredstva Srbije, prof. dr Lidija Kandolf-Sekulović specijalista dermatovenerologije i subspecijalista onkologije, dr Bojan Trkulja – direktor Udruženja proizvođača inovativnih lekova – INOVIA, Savo Pilipović – predsednik Udruženja pacijenata Srbije, Đurica Stankov – predsednik Saveza udruženja pacijenata Srbije, predstavnici drugih udruženja pacijenata i farmaceutskih kompanija. Moderator je bila Sanja Lubardić.

Teme su bile:

1. adekvatna dostpunost inovativnih terapija
  2. uključivanje predstavnika udruženja pacijenata u institucije, komisije i ostala tela koje imaju za cilj donošenje odluka koje se tiču pacijenata – predstavljanje pacijenata u državnim organima
  3. unapređenje preventivne zdravstvene zaštite